The Four Nations Chess League does not accept responsibility for the content of other websites, to which this site links.

 

This website includes information on participants in the Four Nations Chess League in respect of name, grade, title, nationality and sex (team registration lists), as well as telephone number(s), email address(es) and postal address(es) in certain circumstances (team captains/managers, management board members, arbiters etc).

 

Participants wishing this information not to be included on the website should contact the webmaster to have it removed, but should be aware that in this event they will not be permitted to play in the league.

 
 

 

 

Weekend 1: Teams competing over the weekend 17-18 November 2012 at Hinckley Island Hotel.

 

Division 1 Division 2

Chess Nuts (1)

Eleanor Hapeshi

Sam Cobbold

James Friar

Joe Friar

James Moreby

Alex Vanlint

Max Elliot

 

Beethoven's Fifth (1)

Victoria Sit

Zoe Varney

Lauren Weaver

Elizaveta Sheremetyeva

Eva Ressel

Shivi Ravi

 

Brown Jack Juniors (1)

Will Cleeves

Arthur Copping

Sam Bundy

Benjamin Headlong

 

Gloucester Giants (1)

Charlie McLaren

Thomas McLaren

Harry McLaren

Daniel Varney

 

Nottingham Juniors (1)

Jonah Willow

Hambel Willow

Taylor Pearson

Ishaan Bedi

Russell O'Brien

Karam Sangha

 

Witney (1)

Joseph Truran

Pavel Asenov

Marianne Hauer

Isobel Hauer

Jake Holton

Jonathan Fowler

 

Yateley Manor (2)

Team A

Harry Grieve

Rahul Radia

James Li

Jamie Blackburn

 

Team B

Ayush Bose

Omeet Atara

Harvey Roper

Nehan Radia

 
 

Photos: Weekend 3-4 March 2012

   
 

Ray Morris-Hill

07768 867750

Leeds Junior Chess Club (1)

Hannah Priest

James Dessert

Kayra Berksoy

Jashini Jeyaprakesh

Marcus Tomlinson

Sai Tangirala

Shara Vijay Kumar

 

Manchester Boys (1)

Jonathan Shine

Flynn Saturley

James Leese-Weller

Tom Duxbury

Kavin Velmurugan

Kevin Ye

 

Manchester Girls (1)

Zara Walsh

Naadiya Mohammed

Santina Hundle

Mahima Raghavendra

Neha Bagewadi

 

Yateley Manor (4)

Team A

Tom Adams

Niam Patel

Jarryd Ramkissoon

Xavier Norton-Edwards

 

Team B

Samuel White

Paige Norton Edwards

Kyle Ramkissoon

George Thompson

 

Team C

Zac Seth

Joe Sheldon

Dev Atara

Joshua Benton

 

Team D

Amy Li

James Newton

Ria Bose

Sunay Patel

Joe Seth

 

   

 

No. in brackets indicates number of teams. List were updated @ 16 November 2012 17:59.

 

 

 

Links

 

Fixture Dates 2012/13

Junior Competition Rules

Hinckley Island Hotel & Daventry Court - Rates & Information

 

 

 

4NCL

 

Four Nations Chess League

top ^^