@ 10 August 2020 | 14:48

 

  Squad or Team No. of Teams     Junior Squad or Team No. of Teams  
1 Abergavenny and Friends 1   1 4 Gems 1  
2 ACCC 2   2 A6 and Chill 1  
3 Anglia Avengers 3   3 Blackburns Rovers 2  
4 Atticus 2   4 Blue Foxes 1  
5 Barbican 4NCL 1   5 Border Bandits 2  
6 Battersea Juniors 1   6 Brentwood School 2  
7 Blackthorne Russia 1   7 Cambridge Chess & Go 3  
8 Blanchardstown 2   8 Colchester Juniors 2  
9 Bolton and Worsley 1   9 Coldfall 2  
10 Bradford DCA Knights 2   10 Downend Upstarts 2  
11 Brentwood 2   11 Dundee City 1  
12 Bristol Cabot 1   12 East Kilbride 3  
13 Broadland Kestrels 2   13 East Kilbride Knights 1  
14 Bude Surfers 1   14 Eden Primary 2  
15 Camborne 3   15 Farnham 1  
16 Cavan Crusaders 1   16 Hallfield School 1  
17 Celtic Tigers 3   17 Harrow Juniors 6  
18 Charlton Cobras 1  
18
Hull and Friends 2  
19 Chessmates 1   19 KCJS 2  
20 Clevedon 1   20 KEGS Chelmsford 1  
21 Cork 1   21 KJCA Young Kestrels 6  
22 Crewe CC 2  
22
Leicestershire Juniors 6  
23 CSC 4   23 Maid Marians 3  
24 Darnall & Handsworth 1   24 Maidenhead Junior 1  
25 Dorking Casuals 1   25 Manchester Juniors 4  
26 Downend & Fishponds 2   26 Marshall Artists 1  
27 Dundee City 2   27 May The Fork Be With You 4  
28 East Kilbride 2   28 MCS Tenners 1  
29 East Kilbride Knights 1   29 Muswell Hill Primary 1  
30 Falmouth and Truro 3   30 Muswell Hill Rookies 2  
31 Farnham 2   31 Muswell Masters 1  
32 Fischers Catch 1   32 Ojays 6  
33 Grangemouth CC 1   33 Phones Junior 2  
34 Grantham Sharks 4NCL 2   34 Robin Hoods 3  
35 Guildford Castles 1   35 SASCA Sharks 1  
36 Guildford Gatekeepers 1   36 St Albans Early Knights 3  
37 Guildford Young Guns 1   38 St Benildus 1  
38 Hackney 3   39 St James Primary 1  
39 Harrow 4   40 St John's College 3  
40 Hertford 3   41 Stroud Cubs 1  
41 Horsham Chess Club 3   42 Surbiton Juniors 5  
42 Hull Romans 2   43 Surrey Kings 4  
43 KCJS 1   44 Temple Sutton Juniors 1  
44 Kent KJCA Kestrels 4   45 Tetherdown 2  
45 Maidenhead 2   46 The Numerators 1  
46 Malpas & Oswestry and Fri 4   47 To Be Decided 1  
47 Manchester Juniors 3   48 Uxbridge Juniors 6  
48 MCS Oxford 2   49 Warwickshire Bears 8  
49 MK Phoenix 3   50 Watford Juniors 6  
50 Morriston 2   51 Young Dragons 1  
51 Mushrooms 2          
52 Oadby & Blaby 1       124  
53 Phones Pals 2          
54 Plymouth 2          
55 Schach Attack 1          
56 Sheffield Deaf 1          
57 Shropshire 5          
58 Spirit of Atticus 2          
59 St Albans 4          
60 St Andrews White Cross 1          
61 St Benildus 4          
62 Stroud 2          
63 Sussex Martlets 2          
64 Syston 1          
65 Temple Sutton 1          
66 The Full Ponty 1          
67 The Rook1Es 1          
68 Urmston 1          
69 Uxbridge Knights 4          
70 Warley Quinborne 2          
71 Warwick University 2          
72 Warwickshire Bears 4          
73 Wells Globetrotters 1          
74 Welwyn Hatfield 1          
75 Wessex Some Stars 5          
76 White Knights Chess Club 1          
77 Wigston 2          
78 Wolfpack 1          
79 Wood Green 3          
             
  156          
             
             

 


4NCL

Four Nations Chess League

top ^