@ 09 February 2021 | 11:30

 

  Squad or Team Captain or Manager Email Contact
1 4 Gems Nidhi Gogia Nidhi Gogia
2 Abergavenny and Friends Alan Keene Alan Keene
3 Aberystwyth University Owain Davies Owain Davies
4 Alba Neil Berry Neil Berry
5 Anglia Avengers Andrew Lewis Andrew Lewis
6 Ashby Ivanhoe Neil Roberts Neil Roberts
7 Ashfield Anonymous Neil Graham Neil Graham
8 Ashton David Hardy David Hardy
9 Atticus John Redmond John Redmond
10 Barbican 4NCL Peter Sowray Peter Sowray
11 Barnet Knights Robert Willmoth Robert Willmoth
12 Battersea Cats Chris Rebbeck Chris Rebbeck
13 Battersea Juniors Rejean Dupuis Rejean Dupuis
14 BCC Dinosaurs Mark Cummins Mark Cummins
15 Bearsden Grizzlies Rob Colston Rob Colston
16 Bishop Auckland Michael Siddle Michael Siddle
17 Blackthorne Russia Bob Eames Bob Eames
18 Blanchardstown Yongheng Liu Yongheng Liu
19 Bolton and Worsley Paul Doherty Paul Doherty
20 Bradford DCA Knights Andrew Bak Andrew Bak
21 Braunstone 1 & 2 James Bingham James Bingham
22 Brentwood Robin Slade Robin Slade
23 Bristol Cabot Alastair Marston Alastair Marston
24 Broadland Kestrels Roy Hughes Roy Hughes
25 Bude Surfers Lloyd Russell Lloyd Russell
26 Calstock and Lerryn David Jenkins David Jenkins
27 Camborne Ian George Ian George
28 Catford Cosmonauts Andrew Craig Andrew Craig
29 Celtic Tigers Ryszard Macioł Ryszard Macioł
30 Charlton Cobras David Rogers David Rogers
31 Chessable White Rose Tim Wall Tim Wall
32 Chessmates Neal Fisher Neal Fisher
33 Clevedon Stuart Iles Stuart Iles
34 Colchester JFF Michael Catabay Michael Catabay
35 Corieltauvi Steve Wylie Steve Wylie
36 Cork Sean Murphy Sean Murphy
37 Crewe CC David Price David Price
38 Crowthorne George Green George Green
39 CSC Kate Cooke Kate Cooke
40 Darnall & Handsworth Geoff Brown Geoff Brown
41 Deaf England Steve Gibson Steve Gibson
42 Dorking Casuals Peter Lawrence Peter Lawrence
43 Doughnuts of Doom Matthew Ball Matthew Ball
44 Downend & Fishponds Michael Meadows Michael Meadows
45 Dun Laoghaire Sergey Beryozkin Sergey Beryozkin
46 Dundee City David Findlay David Findlay
47 Eagle and Child Chess Steve Whitehead Steve Whitehead
48 East Kilbride Graham Dobbie Graham Dobbie
49 Enfield Stephen Banks Stephen Banks
50 Exeter Honey Badgers Paul O'Neill Paul O'Neill
51 Falmouth and Truro Robin Kneebone Robin Kneebone
52 Farnham Clive Frostick Clive Frostick
53 Fischerís Catch Olivia Smith Olivia Smith
54 Forest Hall Juniors Tim Wall Tim Wall
55 Grangemouth CC Bill Gray Bill Gray
56 Guildford Castles H.Trevor Jones H.Trevor Jones
57 Guildford Gatekeepers Ray Tarling Ray Tarling
58 Guildford Young Guns Roger Emerson Roger Emerson
59 Hackney Go Lucky Marc Morgan Marc Morgan
60 Hackney Hackers Paul Conway Paul Conway
61 Hackney Hungry Bryan Ellis Bryan Ellis
62 Hackney Spice Boys Adam Robinson Adam Robinson
63 Hackney Thirsty Francis Chin Francis Chin
64 Harborough Cuatro Rene Butler Rene Butler
65 Harrow Nevil Chan Nevil Chan
66 Hatch End Greg Breed Greg Breed
67 Hebden Bridge Chess Club David Shapland David Shapland
68 Hertford David Rudd David Rudd
69 Horsham 1 Chris Heath Chris Heath
70 Horsham 2 Guy Turvey Guy Turvey
71 Horsham 3 Harry Roberts Harry Roberts
72 Hull & Beverley Romans Douglas Vleeshhouwer Douglas Vleeshhouwer
73 KCJS Matthew Hortin Matthew Hortin
74 Kent KJCA Kestrels Jo Wildman Jo Wildman
75 King's College School Oliver Vella Oliver Vella
76 Kings Head Andrew Gilfillan Andrew Gilfillan
77 Londinium Rudy Padovan Rudy Padovan
78 Maidenhead Nigel Smith Nigel Smith
79 Malpas/Oswestry/Friends Charles Higgie Charles Higgie
80 Manchester Junior Chess Julian Clissold Julian Clissold
81 Manchester Manticores Mark Whitehead Mark Whitehead
82 MCS Oxford John Place John Place
83 MK Phoenix Adrian Elwin Adrian Elwin
84 Morriston Alekhine Peter Bevan Peter Bevan
85 Mushrooms Richard Nash Richard Nash
86 Muswell Hill Juniors Kamlesh Karia Kamlesh Karia
87 Newport Christopher Reading Christopher Reading
88 Oxford Tim Dickinson Tim Dickinson
89 Phones Pals John Mcintyre John Mcintyre
90 Plymouth Martin Quinn Martin Quinn
91 Poisoned Pawns Liudmila Zhukovskaya Liudmila Zhukovskaya
92 Preston South End Carl Tillotson Carl Tillotson
93 RCSI Team Harry Cummins Harry Cummins
94 Redbridge All Sorts Peter Nickals Peter Nickals
95 Rugeley Rangers Matthew Carr Matthew Carr
96 Schach Attack Nick Burrows Nick Burrows
97 Sheffield Deaf Michael Freund Michael Freund
98 Shropshire Christopher Lewis Christopher Lewis
99 Spirit of Atticus John Carleton John Carleton
100 St Albans Jeremy Fraser-Mitchell Jeremy Fraser-Mitchell
101 St Andrews White Cross Michael Pollard Michael Pollard
102 St Benildus Kevin Burke Kevin Burke
103 Streatham A, B & C Liam Hylands Liam Hylands
104 Stroud Vince Southcott Vince Southcott
105 Sussex Martlets Rhys Cumming Rhys Cumming
106 Temple Sutton Melvin Pool Melvin Pool
107 The Full Ponty Mark Adams Mark Adams
108 The Hemel's Gambit Roman Wrzesinski Roman Wrzesinski
109 The Rook1Es Michael Meadows Michael Meadows
110 Throw in the Tal Joshua Pink Joshua Pink
111 Urmston Chess Club David Bellis David Bellis
112 Uxbridge Seniors Daniel Knight Daniel Knight
113 Wantage Chess Club Roly Piggott Roly Piggott
114 War & Piece Edward Chwieseni Edward Chwieseni
115 Warley Quinborne Phil Maybury Phil Maybury
116 Warwick University Jonathan Fowler Jonathan Fowler
117 Warwickshire Bears Alex Holowczak Alex Holowczak
118 Watford Paul Littlefair Paul Littlefair
119 Watford Juniors Roger Lancaster Roger Lancaster
120 Wells Globetrotters Paul Humphreys Paul Humphreys
121 Welwyn Hatfield Ross Brennan Ross Brennan
122 Wessex Some Stars Keith Gregory Keith Gregory
123 White Knights Chess Club Jason Garcia Jason Garcia
124 Wigston Paul Mottram Paul Mottram
125 Woking Warriors Audrey Seet Audrey Seet
126 Wolfpack Colin George Vernon Colin George Vernon

 

 

 


© 4NCL

Four Nations Chess League

top ^